Simskola i sommar på Trosa havsbad

För dig som ännu inte har lärt dig att simma eller för dig som vill förbättra din simteknik. Simskolan hålls på Trosa Havsbad, där tillgång finns till en härlig strand och bryggor, under ledning av erfarna och välutbildade instruktörer. 

Stranden omges av vacker natur och anläggningen är ett väl skyddat område.

Vi erbjuder två möjligheter denna sommar med flera kursstarter och tider mellan 23 Juli-3 Augusti: Grodan och Fisken. Grodan är en nybörjarkurs från 5 år och Fisken som är från 7 år, för den som tidigare gått simskola eller som kan simma minst 10 meter sedan tidigare.

Boka 5-dagars simskolekurs (klicka och välj sedan Sommarsim Grodan eller Sommarsim Fisken), måndag-fredag, á 30 minuter, pris 900:-

Vi ser fram emot en rolig sommar med en simskola som lär ut simningens sköna konst!

Baby

Babysim 3 mån - 2 år

Ungdomar/Vuxna
Fortsättningssim Delfin 12 – 16 år
Crawlskola barn och vuxna
Vattengympa för gravida
Vattengympa/Aquagympa
Vuxencrawl 16 år uppåt
Vuxensim 16 år – uppåt
Share This